MP Four

Poradnik nowoczesnego domu

Oświetlenie

Kinkiety – propozycje w stylu glamour i nowoczesnym

Kinkiety – propozycje w stylu glamour i nowoczesnym

Nie od dziś wiadomo, że podczas urządzania domu lub mieszkania pojawia się mnóstwo pytań i wymagających rozstrzygnięcia dylematów. Lampa wisząca, plafon czy lampa natynkowa? Styl skandynawski, industrialny czy retro? A może kinkiety w stylu nowoczesnym lub kinkiety w stylu glamour? Zobacz jakie lampy ścienne w szczególności Ci polecamy!

Dlaczego warto wybrać nowoczesne kinkiety i kinkiety glamour?

Zakup wspomnianych kinkietów warto rozważyć z minimum czterech powodów:

kinkiety nie zajmują dużej ilości miejsca – w przeciwieństwie do lamp wiszących i żyrandoli, kinkiety są zazwyczaj lampami o niewielkich gabarytach, które z powodzeniem można powiesić nad łóżkiem czy w łazience obok lustra. Będzie to również dobre rozwiązanie do pomieszczeń niskich, w których nie można pozwolić sobie na zawieszenie lampy sufitowej.

kinkiety zapełniają pustą przestrzeń ściany – bywa, że niekiedy ściany domu/mieszkania pozostają przestrzenią pustą i niezagospodarowaną. Umieszczenie na niej kinkietów może być dobrym pomysłem na wykorzystanie jej i dodatkowe oświetlenie pomieszczenia.

kinkiety pozwalają oświetlić różne zakamarki – światło lampy wiszącej czy plafonu nie zawsze dociera bezpośrednio do miejsc, w których chcielibyśmy aby światła było nieco więcej. W takiej sytuacji warto rozważyć montaż kinkietu w wybranym punkcie.

kinkiety nowoczesne i glamour stanowią funkcjonalną dekorację wnętrz – coraz częściej wszelkiego rodzaju kinkiety wybierane są nie tylko po to, aby oświetlić wybrane miejsce, ale także po to aby je ozdobić i nadać konkretnego charakteru.

Kinkiet w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje?

Obecnie omawiany styl cechuje przede wszystkim prostota i minimalizm. Nowoczesne kinkiety nie posiadają natłoku zdobień, mogą natomiast posiadać ciekawe i fikuśne kształty znacząco odbiegające od form kinkietów tradycyjnych. Nowoczesna lampa ścienna może posiadać ciekawe, dodatkowe funkcje np. ściemniacz czy czujnik ruchu lub zmierzchu, a do tego jest uniwersalna i zazwyczaj pasuje do każdego typu pomieszczenia. Doskonałym przykładem nowoczesnego kinkietu może być model:  HILTON od producenta TK Lighting (4176), który posiada jednocześnie małą lampkę do czytania, albo model Globo TOBIAS (56007-1) w kształcie kuli z chromowanym paskiem.

Błysk i elegancja – piękne kinkiety glamour

Naszym zdaniem, nie ma bardziej charakterystycznego stylu niż glamour. Lampy w nim wykonane są nadzwyczaj rzucające się w oczy dzięki dużej ilości kryształków, które posiadają. Kinkiety glamour migocą i prezentują się nadzwyczaj bogato i luksusowo. Szczególnie chętnie wieszane są w sypialniach i łazienkach. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wnętrze emanowało elegancją i szykiem – postaw na kryształowe kinkiety glamour, takie jak np. Italux ESTELLA (MB11103-6A) czy Candellux AURORA (21-97609)!